Biber gazı artık kadın, erkek herkesin yanında taşıdığı ve zorunlu olunduğu durumlarda kullanılabilecek bir savunma gereci.

Burun, ağız ve solunum yollarında yanmaya sebep olup acı veren biber gazı, yakın mesafeden temas eden kişiyi 20-30 dakika arasında bir süreyle etkisiz hale getirebiliyor. Kişide bulanık görme, burun akıntısı, hapşırma, mide bulantısı, deri kızarması gibi şekilde etkiliyor ve bu sayede de karşıdaki kişiyi etkisiz hale getiriyor.

Biber gazı taşımak yasak mı ? şeklinde sorular bizlere de sıkça soruluyor. Suçlarla ilgili mevzuatlara göz atıldığında sivil vatandaşın biber gazını üzerinde, çantasında veya kolayca kullanabileceği yerlerde taşımasını ve kendini savunma amaçlı kullanılmasını yasaklayan herhangi bir madde bulunmamaktadır. “Suçta ve cezada kanunilik” prensibine göre; “gaz tabancası, gaz fişeği atan tüfek” niteliği taşımadıkça, biber gazının üretimi, ithali, satışı, taşınması veya bulundurulması, hatta bir suçun işlenmesinde vasıta olmaması kaydıyla kullanılması suç değildir. Sadece gazın kaçak olmaması gerekmektedir. Jenix Biber Gazı da ülkemizde üretilmekte olup satışı, üretimi ve tüm aşamaları yasaldır.

Online alışveriş sitemiz üzerinden Jenix biber gazı ürünü güvenli ödeme sistemi ile kolayca satın alabilirsiniz:
https://www.netavantaj.com/jenix-biber-gazi-goz-yasartici-sprey-yerli

Aynı zamanda whatsapp sipariş hattı ile de satın almanız mümkün:
0850 840 14 15

Whatsapp ile de sipariş verebilirsiniz:

Whatsapp ile sipariş ver!